Gastronomia i kulinaria

Gastronomia i kulinaria – wśród niektórych panuje opinia, że gotowanie na parze może jest i zdrowe, jednak potrawy są bez smaku, rozgotowane. Jednak nie jest to prawdą, gotowanie na parze wcale nie zabiera potrawom ich smaku, jest wręcz odwrotnie – ten sposób przetwarzania żywności powoduje wydobywanie z niej naturalnych smaków. Na pewno jest to najzdrowszy sposób obróbki i przygotowania do spożycia wielu pokarmów, jak ryby, chude mięso, ryz czy wszelkie warzywa. Przy tradycyjnym gotowaniu produktów, jak na przykład warzywa, w wodzie, pozostaje w niej nawet około 40 procent witamin i minerałów, które potem się wylewa. Gotowanie na parze pozwoli na zachowanie wszystkich tych cennych dla naszego organizmu składników. Bardzo dobrze przygotowuje się potrawy w szybkowarze, zaoszczędzamy w ten sposób czas i pieniądze, a zyskujemy smaczne i zdrowe jedzenie. Są specjalne wkładki do szybkowarów, umożliwiające przygotowywanie potraw właśnie przy użyciu samej pary, bez kontaktu z wodą. Jeśli przygotowujemy dania w ten sposób, nie należy ich solić, dopiero po wyjęciu, już na talerzu warto je dopiero ewentualnie doprawić. Przy gotowaniu na parze sprawdzają się też takie urządzenia jak kombiwar czy parowar, który ma jeszcze tą zaletę, że można w nim przygotować w tym samym czasie jednocześnie kilka różnych potraw. Najprościej można przygotować też potrawę, wkładając składniki do specjalnego woreczka foliowego i umieścić w mikrofalówce.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.