catering grill Warszawa

catering grill Warszawa – maj to taki czas, kiedy po zimie wszyscy mają ochotę pobyć jak najwięcej na świeżym powietrzu, rozkoszując się grzejącym coraz mocniej słońcem. Już rodzinną nieomal tradycją stało się w naszym kraju grillowanie w ogrodzie, na działce czy nad jeziorem. Aby ten czas spędzony przy grillu zaliczyć można do miłego spędzania czasu, warto pamiętać o kilku ważnych rzeczach, jak chociażby miejsce ustawienia samego grilla. Powinno to być miejsce tak wybrane, aby dym nie leciał w stronę gości. Kolejna kwestia to czas, kiedy zacząć grillować potrawy. Dopiero jak węgiel na grillu będzie dobrze rozgrzany, należy rozpocząć układanie na nim poszczególnych potraw. Warto przedtem jeszcze posmarować ruszt olejem, zapobiegnie to przyklejaniu się potraw. Niektórzy stosują specjalne tacki aluminiowe do grilla, jest to dobre rozwiązanie, potem tackę się wyrzuca i mniej jest szorowania grilla. Potrawy, które grillujemy, jak na przykład karkówka czy drób, dobrze jest wcześniej potrzymać odpowiedni czas w marynacie, mięso jest wtedy przyprawione odpowiednio aż do jego wnętrza. Jeśli solimy potrawy już na grillu, należy to robić w końcowej fazie pieczenia. Ważne jest, aby stale kontrolować temperaturę na grillu, gdyż zbyt wysoka potrafi szybko przypalić potrawy, podobnie jak ogień, który może powstać nagle w wyniku skapywania tłuszczu na węgle. Wtedy należy szybko polać rozpalone węgle wodą ze specjalnie przygotowanej w tym celu butelki.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.